Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Technik informatyk - Ta praca ma przyszłość !!!!

Jest wiele miejsc, gdzie praca technika informatyka jest na wagę złota. 

W naszym kraju jest nawet kilka milionów firm. Przynajmniej połowa z nich potrzebuje osoby, która weźmie na siebie obowiązki związane z zarządzaniem siecią, obsługą sprzętu komputerowego i wsparciem IT. 

Technik informatyk w firmie jest odpowiedzialny za konfigurowanie i administrowanie siecią wewnętrzną. Zna podstawy języków programowania i zarządzania bazami danych, a ponadto umie sprawnie posługiwać się systemami operacyjnymi (np. Windows, Linux, Mac OS) oraz potrafi skonfigurować wszelkie urządzenia peryferyjne używane przez pracowników. 

To jest komputerowy czarodziej, do którego zgłaszają się wszyscy ci, których kompetencje informatyczne kończą się na włączeniu komputera, napisaniu tekstu i uruchomieniu przeglądarki.

Zdobycie kompetencji technika informatyka może być również pierwszym krokiem do kariery w innej gałęzi informatyki, np. cyberbezpieczeństwie, a eksperci ds. cyber security są dziś bardzo potrzebni.  

Wszędzie tam, gdzie używa się komputerów i innych urządzeń potrzebny jest ktoś, kto nad tym wszystkim zapanuje: agencje reklamowe, firmy z sektora IT, start-upy… w każdym z tych miejsc musi pracować osoba, do której pracownicy będą mogli zwrócić się o pomoc, gdy komputer przestanie odpowiadać, skaner się zatnie, a drukarka odmówi posłuszeństwa. 

Z wykształceniem technika informatyka możesz oferować tzw. wsparcie informatyczne na telefon lub otworzyć własny punkt, pracę znajdziesz także w sklepach komputerowych oraz w firmach tworzących oprogramowanie i administrujących sieciami komputerowymi.

 Przydatne predyspozycje:

  • Samodzielność
  • Cierpliwość
  • Skrupulatność
  • Sumienność
  • Odpowiedzialność

Zawody związane z sektorem IT są wymieniane w czołówce najbardziej perspektywicznych i najbardziej poszukiwanych na polskim rynku pracy. Według różnych szacunków w Polsce brakuje od 30 do 50 tys. informatyków i programistów, a luka ta może się powiększać. Warunki na rynku pracy dyktują kandydaci, którzy mogą liczyć na rosnące wynagrodzenia i pewne zatrudnienie.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-12-04 23:23przez:
Opublikowano:2020-12-04 12:14przez:
Podmiot udostępniający: Technikum im. J.Piłsudskiego w Brzesku
Odwiedziny:3383

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo